Refleksoloogia koolkondi on päris palju ja üle maailma praktiseeritakse seda erinevate meetodite alusel.   Näiteks Eestis õpetatakse ja praktiseeritakse põhiliselt tsooniteraapiat (Karl Aksel Lind koolkond), kus terapeudid kasutavad lisaks käte ja jalgade refleksi-tsoonidele ka tsoone üle kogu keha ning teraapia käigus kasutatakse töövahendina teraapiapulka.   Idamaades  on levinud  Rwo Shur meetod, mis võib saajale olla üsna valus, kuna kasutatakse tugevat pöidla-vajutus tehnikat, kombineerides seda väikese puidust teraapiapulga ja sõrmenukkide kasutamisega. Teraapia kestvus on  tavalisest lühem ning põhirõhk on pigem stimuleerimisel kui lõdvestusel.   Enamus Euroopa riikides ja Ameerikas on kasutusel Inghami meetod. Selle meetodi puhul on eesmärgiks lõdvestumine ja läbi selle tasakaalu saavutamine inimese kehas. Refleksoloog kasutab enamasti ainult jalalaba tsoone ning survet, mis on suhteliselt kerge ja pehme. Püütakse vältida valu ning arvestatakse alati teraapia saaja taluvuse piire. Teraapia on holistiline. See tähendab, et refleksoloogia käigus töötatakse läbi kõik refleksi-tsoonid, pöörates rohkem tähelepanu tundlikele, tasakaalust väljas olevatele või teraapia saaja probleemidega seotud aladele. Keskendutakse inimesele tervikuna, mitte ainult haigusega seotud probleemidele. Teraapiates kasutatakse puudrit või õli/kreemi ning muid abivahendeid ei kasutata.   Üle maailma praktiseeritakse veel muidki meetodeid ja ka refleksi-tsoonide jalakaartid on koolkonniti pisut erinevad. good hosting providers for web site.

Refleksoloogia meetodid

Refleksoloogia meetodid

Refleksoloogia koolkondi on päris palju ja üle maailma praktiseeritakse seda erinevate meetodite alusel.

 

Näiteks Eestis õpetatakse ja praktiseeritakse põhiliselt tsooniteraapiat (Karl Aksel Lind koolkond), kus terapeudid kasutavad lisaks käte ja jalgade refleksi-tsoonidele ka tsoone üle kogu keha ning teraapia käigus kasutatakse töövahendina teraapiapulka.

 

Idamaades  on levinud  Rwo Shur meetod, mis võib saajale olla üsna valus, kuna kasutatakse tugevat pöidla-vajutus tehnikat, kombineerides seda väikese puidust teraapiapulga ja sõrmenukkide kasutamisega. Teraapia kestvus on  tavalisest lühem ning põhirõhk on pigem stimuleerimisel kui lõdvestusel.

 

Enamus Euroopa riikides ja Ameerikas on kasutusel Inghami meetod. Selle meetodi puhul on eesmärgiks lõdvestumine ja läbi selle tasakaalu saavutamine inimese kehas. Refleksoloog kasutab enamasti ainult jalalaba tsoone ning survet, mis on suhteliselt kerge ja pehme. Püütakse vältida valu ning arvestatakse alati teraapia saaja taluvuse piire.

Teraapia on holistiline. See tähendab, et refleksoloogia käigus töötatakse läbi kõik refleksi-tsoonid, pöörates rohkem tähelepanu tundlikele, tasakaalust väljas olevatele või teraapia saaja probleemidega seotud aladele. Keskendutakse inimesele tervikuna, mitte ainult haigusega seotud probleemidele. Teraapiates kasutatakse puudrit või õli/kreemi ning muid abivahendeid ei kasutata.

 

Üle maailma praktiseeritakse veel muidki meetodeid ja ka refleksi-tsoonide jalakaartid on koolkonniti pisut erinevad.

Refleksoloogia meetodid
Refleksoloogia meetodid
Refleksoloogia meetodid
Refleksoloogia meetodid
which providers offer best web hosting services, read more about reviews here uk web good terms and great web hosting prices. See also which web hosting is best in usa on this page here web hosting sites best providers this page gives your overview about great web hosting sites.
Refleksoloogia meetodid Refleksoloogia meetodid

 


 

Teraapiast

Mis on refleksoloogia

Kasutegurid

Milline on teraapia

Kellele sobib

Pärast teraapiat

 

Lugemist

Holistiline lähenemine

Maksa tähtsusest

Tundlikud refleksitsoonid

Alternatiivmeditsiini sündmused

 

Kontakt

Helista terapeudile

(+372) 566 67 012

Teraapiatuba

www.teraapiatuba.ee

Copyright © 2013

 

                          OÜ Tendon Plus  Reg.nr. 11086588   Latika 1, Tallinn 13516   Arveldusarve  221025657411