Illustratsioon Egiptuse hauakambrist Ajaloolised tekstid tõendavad, et ammu enne seda, kui hakkas arenema kaasaegne teaduspõhine meditsiin, praktiseeriti erinevate rahvaste juures ravitsemise kunste, kus kasutati käelisi võtteid. Seega ulatuvad tä napäevase refleksoloogia  juured  aastatuhandete taha iidsetesse kultuuridesse – Egiptuses, Indias, Hiinas, Ameerikas.   Arvatavasti kõige varasemad andmed teraapia praktiseerimise kohta pärinevad Egiptusest, kus hauakambri seinalt on leitud joonistus käe-ja jalamassa¾i kohta. Tekst kõrval osutab teraapia tegemisele. Joonistus pärineb ajast umbes 2300 aastat eKr.   Sanskriti sümbolid arvatakse olevat joonistatud Indias Buddha kuju jalataldadele väljendamaks kõrgemat reaalsust. Nii arvati 5000a tagasi, et jalad sümboliseerivad kogu universumi ühtsust. Budism levis koos munkadega Hiinasse ja nii ka nende ravitsemisoskused.     Hiinas praktiseeriti refleksoloogiat akupunktuuri osana koos moksa sigarettide kasutamisega. Vanad  meditsiinitekstid sisaldavad viiteid refleksoloogiale. „Neijing“ e Kollase Keisri Sisehaiguste Klassika (pärineb 300a eKr) on üks peamine teos, millele põhineb Hiina Meditsiini veel nüüdki, räägitakse „uurimismeetodist jalgade abil“. Ära on toodud  joonis jalagadel asuvatest punkdidest ja aladest, millega saab mõjutada elu energiat.   Arvatakse, et teadmised massaa¾ist ja refleksoloogiast jõudsid Euroopasse (umbes 1300 a) Marco Polo hiina tekstide tõlgete kaudu itaalia keelde.1582. a avaldati Euroopas esimene tsooniteraapia raamat.   Samuti on teada, et Põhja-Ameerika pärismaalased kasutasid manipulatsioone jalgadega ja nende stimuleerimist osana oma ravitsemiskunstis.   Tänapäevase refleksoloogia alguseks loetakse 1920-30ndaid aastaid.  Ameerika kõrva-nina-kurguarst William Fizgerald kasutas tsooniteraapia nime all võtteid jalalabadel ja kätel, eesmärgiga vähendada valu oma erialastel protseduuridel. Seda teraapiat arendas edasi füsioterapeut Eunice Ingman, kes kaardistas refleksi-tsoonid kätel ja jalgadel nii, nagu me tunneme neid tänapäeval. Tema töötas välja ka käelised tehnikad, mida kasutatakse samal moel siiamaani. Ja tema õpilaste kaudu levis teraapia 1960-ndate alguses Euroopasse – Saksamaale ja Inglismaale, kus arenesid välja oma koolkonnad. Teraapiat tuntakse Inghami meetodi  nime all.   good hosting providers for web site.

Refleksoloogia ajaloost

Refleksoloogia ajaloost
Illustratsioon Egiptuse hauakambrist

Ajaloolised tekstid tõendavad, et ammu enne seda, kui hakkas arenema kaasaegne teaduspõhine meditsiin, praktiseeriti erinevate rahvaste juures ravitsemise kunste, kus kasutati käelisi võtteid. Seega ulatuvad tä napäevase refleksoloogia  juured  aastatuhandete taha iidsetesse kultuuridesse – Egiptuses, Indias, Hiinas, Ameerikas.

 

Arvatavasti kõige varasemad andmed teraapia praktiseerimise kohta pärinevad Egiptusest, kus hauakambri seinalt on leitud joonistus käe-ja jalamassa¾i kohta. Tekst kõrval osutab teraapia tegemisele. Joonistus pärineb ajast umbes 2300 aastat eKr.

 

Sanskriti sümbolid arvatakse olevat joonistatud Indias Buddha kuju jalataldadele väljendamaks kõrgemat reaalsust. Nii arvati 5000a tagasi, et jalad sümboliseerivad kogu universumi ühtsust. Budism levis koos munkadega Hiinasse ja nii ka nende ravitsemisoskused.

   

Hiinas praktiseeriti refleksoloogiat akupunktuuri osana koos moksa sigarettide kasutamisega. Vanad  meditsiinitekstid sisaldavad viiteid refleksoloogiale. „Neijing“ e Kollase Keisri Sisehaiguste Klassika (pärineb 300a eKr) on üks peamine teos, millele põhineb Hiina Meditsiini veel nüüdki, räägitakse „uurimismeetodist jalgade abil“. Ära on toodud  joonis jalagadel asuvatest punkdidest ja aladest, millega saab mõjutada elu energiat.

 

Arvatakse, et teadmised massaa¾ist ja refleksoloogiast jõudsid Euroopasse (umbes 1300 a) Marco Polo hiina tekstide tõlgete kaudu itaalia keelde.1582. a avaldati Euroopas esimene tsooniteraapia raamat.

 

Samuti on teada, et Põhja-Ameerika pärismaalased kasutasid manipulatsioone jalgadega ja nende stimuleerimist osana oma ravitsemiskunstis.

 

Tänapäevase refleksoloogia alguseks loetakse 1920-30ndaid aastaid.  Ameerika kõrva-nina-kurguarst William Fizgerald kasutas tsooniteraapia nime all võtteid jalalabadel ja kätel, eesmärgiga vähendada valu oma erialastel protseduuridel. Seda teraapiat arendas edasi füsioterapeut Eunice Ingman, kes kaardistas refleksi-tsoonid kätel ja jalgadel nii, nagu me tunneme neid tänapäeval. Tema töötas välja ka käelised tehnikad, mida kasutatakse samal moel siiamaani. Ja tema õpilaste kaudu levis teraapia 1960-ndate alguses Euroopasse – Saksamaale ja Inglismaale, kus arenesid välja oma koolkonnad. Teraapiat tuntakse Inghami meetodi  nime all.

 

Refleksoloogia ajaloost
Refleksoloogia ajaloost
Refleksoloogia ajaloost
Refleksoloogia ajaloost
which providers offer best web hosting services, read more about reviews here uk web good terms and great web hosting prices. See also which web hosting is best in usa on this page here web hosting sites best providers this page gives your overview about great web hosting sites.
Refleksoloogia ajaloost Refleksoloogia ajaloost

 


 

Teraapiast

Mis on refleksoloogia

Kasutegurid

Milline on teraapia

Kellele sobib

Pärast teraapiat

 

Lugemist

Holistiline lähenemine

Maksa tähtsusest

Tundlikud refleksitsoonid

Alternatiivmeditsiini sündmused

 

Kontakt

Helista terapeudile

(+372) 566 67 012

Teraapiatuba

www.teraapiatuba.ee

Copyright © 2013

 

                          OÜ Tendon Plus  Reg.nr. 11086588   Latika 1, Tallinn 13516   Arveldusarve  221025657411